فروشگاه زیبا باکس
0 محصولات سبد‌خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

خرید کادوی شب یلدا

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”lightSpeedIn”]

با کاسته شدن از طول روز ها بعد از چله تموز یعنی بلندترین روز سال تقریبا شش ماه طول می کشد تا به بلندترین شب سال یعنی شب یلدا میرسیم. شبی سرد و زمستانی در آستانه یکم دی ماه که از نظر منطقی در نیم کرده شمالی میبایست سردترین دما را تجربه کرد و از فردای آنروز نیمکره شمالی رو به گرم شدن میرود و نیم کره جنوبی سرد می شود.

کشور ایران هم که یکی از فرهنگ های کهن نه تنها نیمکره شمالی بلکه کره زمین است دارای آداب رسوم خاصی در شب یلدا است که در این مقاله سعی میکنیم به آداب مرتبط با فعالیت کادویی سایت زیباباکس بپردازیم و رسم و رسومات گذشته و امروزی شب یلدا را در رابطه با کادو دادن یلدایی به داماد برای شب یلدا و نیز هدیه عروس در شب یلدا بررسی کنیم.

مراسم شب یلدا برای تازه عروس

در شب یلدا حساب خانواده هایی که در سال گذشته جشن عروسی داشتند و اصطلاحا عروس دار شدند با بقیه تفاوت دارد در این شب رسم بوده هدیه ای برای عروس آماده میشده که این هدیه از گذشته انواع پارچه شال و زیورآلات بوده که با میوه آرایی و استفاده از انواع خوراکی های مخصوص آن شب مثل آجیل و انواع شیرینی رنگ و بوی هدیه خود را دو چندان میکردند.

امروزه با ورود ابزارهای تکنولوژیک ارتباطی مثل اینستاگرام به زندگی ما که از آن به مانند ابزار چشم و هم چشمی استفاده می کنیم این سبد هدیه یلدا هر سال بزرگتر و رنگین تر می شود. حتی هدیه داماد در شب یلدا Yalda هم رسمی جدید است که به تدریج فراگیر می شود.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*