فروشگاه زیبا باکس
0 محصولات سبد‌خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تاریخ روز ولنتاین یا روز عشق در سال ۹۸

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

ولنتاین یا روز عشق روز مهر و محبت عاشقان است . روزی برای مهر ورزی و محبت، روزی که بنام عشاق دلباخته نام گذاری شده است . روزی که با اهدای کادوی عشاق به یکدیگر میتوان لحظه های خوشی را برای هم به یادگار گذاشت .

تاریخ ولنتاین در سال ۹۸ برابر است با جمعه ۲۵ بهمن ماه (۱۴ فوریه سال ۲۰۲۰)

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”تاریخچه روز ولنتاین” font_container=”tag:h2|text_align:right|color:%23dd3333″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInRight”][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

روز ولنتاین در فرهنگ مسیحی سده های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است که به صورت سالانه برگزار می شود. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه برگزار می شود ، سابقه تاریخی این روز به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیسای کاتولیک برگزار می شود . این ابراز عشق ، محبت و دوست داشتن معمولای با اهدای کادوی ولنتاین همراه است .

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”روز عشق ایرانی (سپندارمذگان)” font_container=”tag:h2|text_align:right|color:%23dd3333″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInRight”][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

روز عشق ایرانی یا همان سپندارمذگان که با نام های اسپندگان و یا اسفندگان هم شناخنه می شود روزی است که آن را معادل ولنتاین می دانند اما با پیشینه ای قدیمی و کهن تر از روز ولنتاین سپندارمذگان ویژه ی ایرانیان باستان بوده و این روز را بخاطر بزرگداشت زن و زمین جشن می گرفتند . تاریخ دقیق روز سپندارمذگان در ایران باستان ۵ اسفند بوده که در آن سال ها ماه های سال همگی ۳۰ روز بوده اند در تقویم جدیید ایرانیان ۶ ماه اول سال ۳۱ روز هستند برخی معتقدند باید این روز را در ۲۹ بهمن جشن گرفت .

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”هدیه های مناسب روز عشق” font_container=”tag:h2|text_align:right|color:%23dd3333″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInRight”][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

  1. روز عشق بهانه ای است برای کادو دادن به عشق و کسانی که دوستشان داریم . کادوی ولنتاین باید مناسب با ویژگی های این روز انتخاب گردد. در لیست زیر نمونه هایی از هدیه  پیشنهاد می شود :
  2. سبد ولنتاین
  3. یکی از مناسب ترین و مرسوم ترین کادوی روز عشق  سبد ولنتاین است . کادوهایی که درون این سبد قرار می دهند معمولا شامل: عروسک خرسی ، انواع شکلات های خوراکی و تزیینی شامپاین، گل خشک ، با تزیئنات مناسب و شکیل است .
  1. باکس گل رز
  2. یکی از بهترین و رمانتیک ترین و اصلی ترین هدیه ای که روز عشق به عنوان کادوی ولنتاین باید داد گل رز می باشد .
  1. دفترچه یادداشت مینیاتوری
  2. یک دفترچه یادداشت مینیاتوری و کوچک می تواند یک ایده ی عالی برای کادوی روز ولنتاین باشد. میتوان جملات و احساسات عاشقانه ی خود به کسی که دوستش دارید را در صفحات این دفترچه یادداشت و به آن هدیه داد .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*