فروشگاه زیبا باکس
0 محصولات سبد‌خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

عمده فروشی چیست

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”rotateInDownRight”]

سوال خیلی از شما این است که اصلا عمده فروشی چیست ؟

البته جواب این سوال را خیلی ها می دانند ولی باز هم لازم دانستیم براتون توضیحی مختصر بدیم:

عمده فروش شخصی است محصول را از تولید کننده با قیمتی پایینی میخرد همان محصول را به مصرف کننده و یا فروشگاه های انلاین و خورده فروشان میفروشند!

 

Large modern warehouse theme blur background Free Photo

برای مثال، تصور کنید صاحب یک فروشگاه هستید و به‌طور میانگین ۱۰۰ عدد از یک نوع جعبه موزیکال در ماه می‌فروشید. تولیدکننده‌ای پیدا می‌کنید که هر کالا را به قیمت ۱۰ هزار تومان به شما می‌فروشد. در ضمن می‌دانید که در نهایت بابت هر جعبه موزیکال می‌توانید ۱۲ هزار تومان از خریداران دریافت کنید. در نتیجه بابت فروش هر  جعبه موزیکال مورد نظر، ۲ هزار تومان سود برای‌تان می‌ماند.

از سوی دیگر، عمده فروشی که قرار است ماهانه ۵۰۰۰۰  جعبه موزیکال از تولیدکننده بخرد، بابت هر  جعبه موزیکال ۴ هزار تومان دریافت می‌کند. یعنی او با فروش هر کالا به قیمت ۸ هزار تومان به فروشگاه ها، می‌تواند به سود خوبی دست یابد. در این میان، فروشگاه هم راضی خواهد بود، زیرا از این طریق با فروش هر جعبه موزیکال به قیمت ۱۲ هزار تومان، ۴ هزار تومان سود خواهد کرد.

ناگفته پیداست که این مثال فوق‌ العاده ساده‌ای است که صرفا برای درکی کلی از عمده فروشی ارائه شد تا شما درکی از فروش عمده کالا داشته باشید.

اگر که بخواهید به‌ صورت آنلاین در یک فروشگاه اینترنتی و یا به صورت واقعی فروشگاهی راه بیاندازید و محصولی را به صورت تک به فروش برسانید و کسب و کاری برای خودتان داشته باشید ، در هر صورت اگر خودتان تولیدکننده‌ ی محصولی که میخواهید بفروشید نباشید، باید محصولات در خواستی را از عمده فروش تهیه کنید.

عمده فروشی کسب‌ و کاری است که به مقدار زیادی اجناس در یک حیطه خاص و گاهی اوقات هم حیطه کاری خاصی ندارد، و شامل خیلی از حیطه ها و وسایل می شود را خریداری کرده و آنها را به سایر کسب‌ و کارهایی که به آن محصول احتیاج دارند، می‌فروشد.

بنابراین پاسخ کوتاه و مختصر به این سوال که عمده فروشی چیست و شخص عمده فروش کیست و چه کاری را انجام می دهد ، این است که عمده فروش، واسطه است.

این مدل کسب‌وکار بر این پایه است که عمده فروش، واسطه‌ی بین تولیدکننده‌ (کسی که محصول را تولید می کند ) و فروشنده و کسب و کاری که می‌خواهند محصولات او را بفروشند و یا به اون محصول به عن.ان مواد اولیه نیاز دارند.

توجه داشته باشید که اگر چه نوع بسیار معمول از عمده فروشی، ما بین تولیدکنندگان و خرده‌فروشان است، اما تعداد بسیاری از عمده فروش‌ها هم هستند که محصولات را به عمده فروش‌های دیگر می‌فروشند و انها محصول را پخش می کنند .

عمده فروش شاید مواد اولیه و لازم برای تولید محصولات دیگر را هم بفروشد، یعنی مواد اولیه را از تولیدکننده‌ای خریداری کرده و به تولیدکننده‌ی دیگر عرضه کند.

 

Woman recieved big order of her online business via smartphone application. Premium Photo

 

چرا باید از عمده فروش خرید کنیم نه مستقیم از تولید کننده!

ممکن است کسی بعد از خواندن مثال قیمت‌ اون کالا ، با خود فکر می‌کند که: «چرا عمده فروش را کلا حذف نکنیم؟ و کالا را مستقیم نخرد ، اگر کالا را مستقیما از تولیدکننده به قیمت ۴ هزار تومان بخریم، روی هر عروسکی، ۸ هزار تومان سود خواهیم کرد!»

اما به دو دلیل این کار اصلا امکان پذیر نیست:

  1. اینکه کسایی که کالایی را تولید می کنند، کالاها را به این قیمت به عمده فروش می‌فروشد، چون حجم بالایی کالا خریداری می کند اصلا دلیل نمی‌شود که به شما هم به همان قیمت بفروشد. تولیدکننده‌ها معمولا قیمت بهتری و خیلی کمتری را به عمده فروش‌ها نسبت به خرده‌فروش‌ها می‌دهند، زیرا آنها متعهد می‌شوند که در حجم بالا خرید کنند.
  2.  حتی اگر کسی که محصول مورد نیاز شما را تولید میکند بخواهد به شما همان قیمت کم بفروشد هم، شما با ۵۰۰۰۰ تا از یک نوع کالا یا هر محصول دیگری در این حجم بالا و تعداد زیاد می‌خواهید چه کار کنید؟ سال ها طول میکشد تا بصورت خرده فروشی انها را بفروشید ، و باید هزینه ی خیلی بالایی برای انبار کردن انها بپردازید .

    انبار کردن، یکی از بخش‌های اصلیِ کارِ عمده فروش‌ها ست؛ توانایی آنها در انبار کردنِ این محصولات مزیت بزرگی نسبت به کسب‌ و کارهای خرده‌فروشی است که نمی‌توانند متحمل هزینه‌های اجاره‌ی انبارهای بزرگ و هزینه های نگهداری محصولات  شوند.

همانطور که میدانید امروزه و با ظهور و روی کار آمدن فروشگاه‌های اینترنتی، عمده فروش‌ها و خرده‌فروش‌های سنتی، حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ ، آشکارا نگران وضعیت فروش خود هستند.

زیرا فروشگاه های انلاین بدون واسطه محصول را به دست خریدار می رساند با قیمت های خیلی کم و مناسب و پشتیبانی های ۲۴ ساعته ، تحویل روزانه این شرایط رقابت بی‌سابقه‌ای را برای آنها رقم می‌زند.

آنها اغلب با قیمت‌هایی روبرو می‌شوند که نمی‌توانند با آنها برابری کنند، مگر اینکه متحمل ضرر شوند! فروش عمده هم مانند سایز مسائل دست خوش تغییر شده است.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*