فروشگاه زیبا باکس
0 محصولات سبد‌خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

پیپ چوبی ارزان

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

پیپ چوبی:

 

یکی از ملاک های خرید پیپ ،  جنس پیپ است.

پیپ ها در سه جنس مختلف در بازار وجود است: پیپ چوبی، پیپ آهنی، پیپ کورن.

که معروف ترین و پر استفاده ترین و عمومی ترین نوع پیپ، پیپ چوبی است که بیشتر کاربرد دارد و معمولا خواهان و طرفدار بیشتری دارد.

استفاده از پیپ بی ظرر و بی خطر نیست ولی نسبت به دخانیات دیگه مثل سیگار و قلیان کم خطرتر است.

پیپ چوبی از چوب های مختلفی ساخته می شود که هر کدام خصوصیات مختلفی دارد.

جنس چوب بسیار برای پیپ مناسب است زیرا : بسیار مقاوم در برابر حرارت ،  کیفیت اسموک عالی،  قدرت جذب مناسب و ظاهری زیبا و شیک.

البته پیپ از مواد دیگری مانند سفال،  میرشام ، فلز و حتی پرسلین و….  نیز ساخته می شود ولی در میان تمام این موارد، چوب بهترین گزینه است.

پیپ چوبی ارزان قیمت برای استفاده روزمره مناسب است. و اگر تازه کشیدن پیپ را میخواهید اغاز کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از پیپ چوبی ارازن است.

در ساخت پیپ های چوبی از چوب رز، عناب ها، بلوط ها، نسترن و چوب های مدیرترانه ای کیفیت خوب و قابل قبولی دارند.

 

سه روش برای تولید پیپ:

 1. Roccia  این پیپ از چوب های  بسیار سفت درست می شود و سازنده این نوع پیپ با چاقوی مخصوص پیپ را تکه تکه می کند.
 2. این پیپ از چوب های  بسیار سفت درست می شود و سازنده این نوع پیپ با چاقوی مخصوص پیپ را تکه تکه می کند.
 3. Ambera (آمبرا) : پیپ های این گروه  کاملا صیقل خورده است و رنگ روشنی هم دارد. نتیجه تصویری برای ‪Ambra pipe‬‏
 4. Noce (نوسه) : پیپ های Noce رنگ تیره تری دارد و مثل پیپ های Ambeta صیقلی است. نتیجه تصویری برای ‪Noce pipe‬‏
 5. Sabbiata : یا سند بلست این نوع پیپ سطح صاف و سیقلی ندارند و بوسیله پرتاب سنگ ریزه هایی آنرا خال خال( فرورفته و برامدگی هایی رویه چوب) تولید می کنند.نتیجه تصویری برای ‪Sabbiata pipe‬‏
 6. Mate: این گروه از پیپ ها رنگ می شوند .مثلا مشکی یا قرمز و یا هر رنگ دیگری می تواند باشد.

چرا این همه نوع پیپ داریم تاحالا این سوال رو از خودتون پرسیدید ؟

این سوال مهمی است که جواب در کیفیت چوب بکار رفته نهفته است.

 

 1.  در تولید پیپ های آمبرتا چوب پیپ به رنگ روشن است لذا خریدار میتواند کیفیت چوب را به خوبی ببیند. پس مسلما چوب هایی که گره کمتری دارند، یک دست تر هستندانتخاب می شود.این پیپ کیفیت خوبی دارد و سازنده های حرفه ای داخل آتشگاه این گروه را کربن نمی زنند (در مقاله قبلی در مورد کربن داخل پیپ و اب بندی پیپ توضیح دادیم) تا خریدار بتواند از فاقد گره بودن داخل آتشگاه و بالا بودن کیفیت چوب هم مطمئن شود. قیمت پیپ آمبرتا  از سایر پیپ ها معمولا بیشتر است.
 2.  در تولید پیپ های نوسه هم مشابه پیپ آمبرتا است ولی با این تفاوت که چوب استفاده شده برای این پیپ کیفیت کمتری نسبت به آمبرتا دارد و یا در حد مشابه آن است و تولید کننده برای پوشاندن عیوب چوب و دیده نشدن گره های روی چوب آنرا تیره تر رنگ می کند. نوسه هم کیفیت خیلی خوبی دارد.
 3. Roccia هم پیپ خوبی و قابل قبولی است. آنقدر کیفیت سفتی چوب خوب است که سازنده با چاقوی مخصوص پیپ را تکه تکه از چوب بیرون می آورد. سطح آن کاملا غیر صاف و غیر صیقلی است . ظاهر خوبی هم دارد و در تماس با ضربات به دلیل سطح غیر صیقلی مقاومت بیشتری داشته و کمتر این ضربات را نشان می دهد.
 4.  پیپ سند بلاست در حقیقت از قسمت های بالای ریشه چوب درست می شود که کیفیت پاین تری نسبت به دو روش قبلی دارد و معمولا چوب گره های بیشتری نسبت دارد . داخل این پیپ به دلیل کیفیت پایین تر کربن زده می شود تا مقاومت بیشتری در برابر حرارت داشته باشد. این پیپ چوبی قیمت پایین تری هم دارد.
 5.  پیپ های رنگ شده این پیپ ها کاملا رنگ می شود و شما اثری از گره های چوب روی آن نمی توانید بیابید. و روی چوب یک با یک لایه رنگ پوشانده می شود. البته نوع رنگ بسیار مهم است. ممکن است سازنده از رنگ های بسیار معمولی و بی کیفیت استفاده کند و ممکن است سازنده از رنگ های الکترواستاتیک استفاده کند. پس در خرید این نوع پیپ به این موضوع دقت کنید.
 6. پیپ های انتخابی از چوبی تهیه می شود که از بین چند بلاک انتخاب می گردد و درواقع گلچین می شود. این نوع پیپ را فقط سازنده های برتر دنیا از ان استفاده می کنند و تعداد آنها شاید به کمتر از ده کارخانه در دنیا برسد. مثلا بربیا، دانهیل و … .

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*