فروشگاه زیبا باکس
0 محصولات سبد‌خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فوت و فن عشق ورزی

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

 1. فوت و فن عشق ورزی به ما این آگاهی را می دهد که هیچ وقت نباید دلسرد و ناامید شویم.
 2. عشق زمانی صورت می گیرد که نیازهای روانشناختی اصلی در یک فرد صورت گیرد.
 3. مقاله ی زیر برگرفته شده از کتاب فوت و فن عشق ورزیدن اثر توماس دبیلو.مک نایت است .

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”دیباچه” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

 1. شما فکر میکنید علت پرفروش بودن کتاب های مربوط به راهکارهای عشقی در دو دهه گذشته چیست؟

  تمام کسانی که به عشق زندگیشان دست نیافته اند پاسخ این سؤال دردناک را می دانند.

  واقعا جای تعجب است که انسان با وجود تمام موفقیت های درخشان در عرصه صنعتی، در عرصه عشق هنوز اندر خم یک کوچه گیر کرده است. هنوز هم جامعه بشری پر از آدمهایی است که آرزوی خود برای رسیدن به عشق را به کنار گذاشته اند. اغلب مردم به این نتیجه رسیده اند که به طور طبیعی هرگز به آن که می خواهیم نخواهیم رسید و آن که ما را می خواهد، اشتیاق و احساسات ما را تأمین نخواهد ساخت. عشق برای همیشه در افق دوردست خواهد درخشید و دست نیافتنی خواهد بود. اغلب افراد دیگر ناامید شده اند و معتقدند که سرنوشتی بدون عشق بر پیشانی آنها مهر خورده است. آنان به زندگی خود ادامه می دهند، با حسرت به عشق می اندیشند و هرگز آن را نمی یابند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”عشق ورزی” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

 1. فوت و فن عشق ورزیدن به ما می آموزد که هرگز نباید دلسرد گردیم، عشق تنها نتیجه ملاقات هایی اتفاقی نیست تا وابسته به شانس ما باشد. باید بدانید که عشق یک عکس العمل انسانی کاملا قابل پیش بینی و قابل کنترل است! عشق وقتی پدید می آید که نیازهای روانشناختی اصلی یک شخص تامین گردند. البته گاهی اوقات ظاهرا به نظر می رسد که عشق به صورت تصادفی روی می دهد ولی حتی در چنین مواردی باید مطابق قواعد عشقی ذکر شده در کتاب رفتار کرد. کسی که آگاهانه و هوشمندانه قوانین عشق را در زندگی خود اجرا نماید، دچار یک زندگی بدون عشق نمی شود.

   برای موفقیت در روابط عشقی کافی است از توانایی خود برای ایجاد تحول و تأثیرگذاری بر روحیات احساسی، برخوردها و رفتارهای دیگران مطلع شوید. این توانایی با بهره گیری از تکنیک های اثبات شده روانشناختی به دست می آید. البته ما راجع به سوء استفاده از دیگران صحبت نمی کنیم بلکه تنها از تکنیک هایی خردمندانه بهره می جوییم

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”راهکارهای عشق ورزی” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

 1. همان طور که تصور می کنید، برای ما ممکن نیست تا از تمام روش ها، راهکارها و فوت و فن های موجود برای مجذوب ساختن محبوبتان سخن بگوییم. بنابراین کتاب «فوت و فن عشق ورزیدن» در واقع فرمول های اولیه را به شما معرفی می کند و شما را قادر می سازد که با عشق ورزی راه حل های نهایی خودتان را در شرایط ویژه خود بیابید.

   

 2.  شاید بعضی از روش هایی که در کتاب «فوت و فن عشق ورزیدن» وجود دارند در بعضی از شرایط قابل استفاده نباشند. شاید بعضی از روش ها در شرایط خاصی چاره ساز تر از دیگری باشند. شما با تجربه و تمرین درخواهید یافت که کدام راهکارها مناسب موقعیت شماست. ضمنا شما خواهید آموخت که همیشه تعدادی از قوانین اساسی روانشناسی حاکم هستند و شما باید با توجه به آن ها راه کارهایتان را برگزینید.

   

 3. شما باید برای به دست آوردن دل کسی که دوست می دارید، حس دوستی، احترام و اشتیاق را تأمین نمایید. درک عمیق این مطلب بستر اولیه راهکارهای «فوت و فن عشق ورزیدن» می باشد و شما را به سوی پیروزی هدایت می کند. باور کنید که اگر ارتباطی را به درستی پرورش دهید در نهایت به بار خواهد نشست.

   

 4. این نکته مهم را پیش از هر چیز به خاطر بسپارید:«برای دست یافتن به عشق واقعی نباید گوشه ای بنشینید و منتظر شاهزاده رویاهایتان باشید تا از راه برسد. برعکس، شما باید محبوبتان را انتخاب کنید و با شناخت ریشه رفتارهای عشقی انسان، او را مجذوب خویش سازید.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”خانه عشق” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

 1.  ما می توانیم یک رابطه عشقی را به یک ساختمان تشبیه کنیم تا جایی که همه بخش های ساختمان تکمیل باشد و مشکلی نداشته باشد، مسکن بسیار خوبی محسوب می شود. کسی که همه نیازهایش از نیاز به سرپناه تا نیاز به راحتی در خانه ای برآورده شود، دلیلی نمی بیند که آنجا را ترک کند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”اشتیاق، احترام و دوستی” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

 1. ایجاد رابطه ای محکم دوستی ولی وقتی ساکن خانه شبی به خانه برگردد و ببیند که خبری از سقف خانه یا دیوارها یا کف نیست چه پیش می آید؟ طولی نخواهد کشید که آن شخص به دنبال خانه جدیدی خواهد گشت.

  روزی شخص عاقلی گفته بود: دوست کسی است که می توانیم با صدای بلند در مقابلش فکر کنیم.

   پیش از ربودن دل افراد، شما باید در ابتدا دوستی خالص و عمیقی را با او پرورش دهید.

  دوستی حقیقی شامل تأمین نیازهای عمیق احساسی شخص می باشد. حالا این نیازهای اساسی چه هستند؟ و شما چگونه می توانید آن ها را در نگاه محبوبتان برآورده سازید؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”نیازهای اساسی دوستی” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

 1. به شخص نشان دهید که به حضور او اهمیت می دهید.
 2. حساسات و نقطه نظرهای او را بشناسید و تلاش کنید تا این شناخت و درک متقابل را به او نشان دهید.
 3. حتی اگر در بعضی شرایط خاص بعضی از رفتارها با برخوردهای او خیلی عالی نباشد، در رفتار متقابل از روش های انتقادی استفاده نکنید تا بداند که برایتان ارزشمند می باشد.
 4. به وضوح و صادقانه از نکات مثبت او حس جویی و تعریف کنید.
 5. بدون مقایسه شخص با دیگران، به او نشان دهید که برای شما خیلی ویژه و پر اهمیت می باشد. گاهی تنها با یک تماس ساده می توان این کار را انجام داد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”عشق از آن شماست” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

 اگر می خواهید واقعا دوستتان داشته باشند، اگر می خواهید محبوب شما با تمام قلب و روح و از اعماق وجودش به شما تعهد پیدا کند و بخواهد که با شما ازدواج کند، باید عاقل باشید… دوستی، احترام و اشتیاق را در رابطه خود پرورش دهید و ببینید که او چگونه آرزوی زندگی مشترک با شما را پیدا خواهد کرد. سیاست کلی این کتاب براساس این فلسفه پایه گذاری شده است که «عشق، عشق می آفریند» مهم این است که آن عشق را به جریان بیاندازید. در ابتدای کار، شما به عشق او متعهد می شوید و در نهایت او نیز به عشق شما متعهد می گردد. به محض آن که عشق زندگی خود را یافتید – یعنی همان شخص خاص که مایلید با او ازدواج کنید – فوت و فن های عشقی فصل های آتی شما را در هدفتان راهنمایی خواهند کرد. اگر این فوت و فن ها را صادقانه و با پشتکار کافی انجام دهید، با کمال شگفتی درخواهید یافت که به دست آورد دل محبوبتان کار راحتی است.

برگرفته از کتاب فوت و فن عشق ورزی اثر توماس دبلیو. مک نایت

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*